23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Боки 13 нуди 140 илјади евра како гаранција, за да му се...

Боки 13 нуди 140 илјади евра како гаранција, за да му се укине притворот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Обвинетиот во случајот Рекет, Бојан Јовановски бара укинување на притворот за како гаранција дека нема да побегне, понудил гаранција од имот во вредност од над 142 илјади евра, пишува Сител.

Според жалбата на одлуката од Кривичниот совет за продолжување на притворот, која денеска ја разгледува Апелациониот суд, Јовановски како гаранција понудил куќа и дуќан чија проценета вредност е 142 илјади евра.

Јовановски побара укинување на притворот и од судечкиот совет во Рекет, но тоа барање му беше одбиено.

РЕКЛАМА

Јовановски е во притвор од јули 2019 година.

- Реклами -