23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Заев: Видовте дека нема ништо од федерализација и кантонизација

Заев: Видовте дека нема ништо од федерализација и кантонизација

Translate (Eng):[gtranslate]

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција порача дека единството ја прави силата, додавајќи дека очекува политичките партии да се менуваат.

„Ние сме мала земја и јас сум за да го намалиме бројот на пратениците и министерските места. Докажавме дека храброст не ни недостига. Државата е мајка еднакво за сите, да помага на сите. Има уште што многу да се работи во нашата земја во периодот што ни претстои. Јас знам дека единството ја прави силата. Верувам дека Македонците се мотивирани да гласаат за победникот кој се надмина себеси. Сметам дека вредно е за почит тоа што го правиме. Видовте дека нема ништо од федерализација, кантонизација. Добивме спокој во државата и сега чувствуваме дека и земјата не сака нас“, истакна Заев.

РЕКЛАМА
- Реклами -