4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Свет Северна Кореја го реши проблемот со коронавирусот: Денес беше застрелалан првиот пациент...

Северна Кореја го реши проблемот со коронавирусот: Денес беше застрелалан првиот пациент !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Северна Кореја го регистрирала првиот случај на коронавирус, а пациентот, наводно, наместо да се лекува, бил егзекутиран. Ваквата вест, што ја презедоа повеќе светски медиуми, најпрво беше објавена на Твитер профилот „Secret Beijing“.

Како што тврди анонимниот аналитичар, заболеното лице со коронавирусот било застрелано веднаш штом се потврдила неговата болест.

ФОТО: EPA-EFE-KCNA

РЕКЛАМА
- Реклами -