18.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаМакедонија26-годишен Скопјанец се самозадоволувал пред други-па го приведиле

26-годишен Скопјанец се самозадоволувал пред други-па го приведиле

Од МВР информираат дека скопјанецот за релативно краток временски период во неколку наврати извршил самозадоволување пред случајни минувачи, и тоа на 20 јануари и 3 февруари годинава на булеварот „Кочо Рацин“ и на 25 февруари на улицата „Мито Хаџивасилев – Јасмин“.
Против 26-годишникот ќе биде поднесена пријава поради сомнение дека е сторител на дело задоволување пред друг.
По неговото лоцирање и апсење, од страна на оштетените извршено е позитивно препознавање во присуство на Јавен обвинител.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Африм Гаши избран за претседател на Собранието на Македонија

Со 76 ласа за и 6 против, Африм Гаши е избран за претседател на Собранието на Македонија. Против гласаа само пратениците од Левица.

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...