9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија 26-годишен Скопјанец се самозадоволувал пред други-па го приведиле

26-годишен Скопјанец се самозадоволувал пред други-па го приведиле

Translate (Eng):[gtranslate]

Од МВР информираат дека скопјанецот за релативно краток временски период во неколку наврати извршил самозадоволување пред случајни минувачи, и тоа на 20 јануари и 3 февруари годинава на булеварот „Кочо Рацин“ и на 25 февруари на улицата „Мито Хаџивасилев – Јасмин“.
Против 26-годишникот ќе биде поднесена пријава поради сомнение дека е сторител на дело задоволување пред друг.
По неговото лоцирање и апсење, од страна на оштетените извршено е позитивно препознавање во присуство на Јавен обвинител.

РЕКЛАМА
- Реклами -