2.7 C
Ohrid
четврток, април 15, 2021
Почетна Македонија Ангела Гилинческа е вистинска убавица, но на Прилепскиот карневал им ја замрзна...

Ангела Гилинческа е вистинска убавица, но на Прилепскиот карневал им ја замрзна крвта на сите…

Translate (Eng):[gtranslate]

Прочка е зад нас,а иако немаше карневал, сепак тоа не ги спречи прилепчани да се маскираат. Така и оваа година имаше многу оригинални маски кои продефилираа низ градскиот плоштад во Прилеп.Фотографија на Angela Gelinceska.Фотографија на Angela Gelinceska.Фотографија на Angela Gelinceska.

Ангела Гелинческа за својата овогодинешна маска инспирација доби од култниот хopop филм “It”, а колку добро го долови филмскиот лик на страшниот кловн демон, погледнете од видеото…

Фотографија на Angela Gelinceska.

РЕКЛАМА
- Реклами -