5.9 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Свет Девојка од Индија ја има најдолгата коса во светот, нејзината должина изнесува...

Девојка од Индија ја има најдолгата коса во светот, нејзината должина изнесува…

Translate (Eng):[gtranslate]

Една девојка од Индија, ја чува својата титула на тинејџерка со најдолга коса на светот повеќе од една деценија. Признанието е резултат на нејзиното лошо искуство со шишање во фризерски салон.
Ниланши Пател од малиот град Модас, во државата Гујарат, која има 17 години, останува сопственик на Гинисовиот рекорд во должина на коса.
Во 2018-та година, нејзината коса била долга 154 сантиметри, а сега останува „на престолот“ со должина од дури 190 сантиметри..

РЕКЛАМА
- Реклами -