4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Хулигани го каменовале возот на релација Скопје-Битола..

Хулигани го каменовале возот на релација Скопје-Битола..

Translate (Eng):[gtranslate]

Синоќа околу 20 часот помеѓу железничко стојалиште Скопје и железничко стојалиште Лисиче, од непознати лица бил каменуван возот кој сообраќал на релација Скопје – Битола.

Притоа, на возот било оштетено едно странично стакло, а откако било утврдено оштетувањето, возот продолжил со движење кон Битола, велат од полицијата.

Се работи на расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -