16.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Свет Во чест на роденденот од Брус Ли, CASIO го дизајнираше првиот неуништлив...

Во чест на роденденот од Брус Ли, CASIO го дизајнираше првиот неуништлив часовник.

Translate (Eng):[gtranslate]

Casio штотуку го лансираше MRG-G2000BL, нов додаток на својата колекција G-Shock серија MR-G…

Ќе бидат создадени само триста изданија на овој часовник со ограничено издание, бидејќи моделот е создаден како производ на соработка со Брус Ли, кој годинава ќе го прослави својот осумдесетти роденден. Новиот Casio MRG-G2000BL е дизајниран како плод на соработката помеѓу Брус Ли, чија комбинација на физичка и ментална сила сè уште ги плени луѓето низ целиот свет денес.


Жолтите и црните бои беа искористени за да се направи куќиштето и нараквицата на овој часовник, потсетувајќи нè на трењерката што Брус Ли ја носеше во неговиот последен филм. Покрај тоа, црвените бои кои се појавуваат на амблемот на Jeet Kune Do, боречка филозофија основана од Ли, беа користени за индексите и за логото на МР-Г и секундарникот. Целиот часовник го изразува филозофското размислување наJeet Kune Do и Брус Ли. Во базата на моделот е гравирано “Using no way as a way, having no limitation as limitation”, додека истата фраза на кинески е врежана на задниот дел од случајот.

РЕКЛАМА

На позицијата 3 часот, можеме да го видиме потписот на Брус Ли, создаден со кинескиот карактер 龍. Сите овие и другите елементи го прават MRG_G2000BL специјално издание полно со енергија на Брус Ли, чиј дух успеа да надживее многу генерации. Покрај тоа, новиот модел користи форми на бранови за временска калибрација, GPS и Bluetooth за да ви го покаже точното време во секоја временска зона.

Часовникот Casio Bruce Le ќе биде достапен за купување од овој месец, со цена од околу 4.000 американски долари.

- Реклами -