5.7 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Додека нејзиниот сопруг бил на работа, свекорот ја силовал снаата во Прилеп.

Додека нејзиниот сопруг бил на работа, свекорот ја силовал снаата во Прилеп.

Translate (Eng):[gtranslate]

На 04.03.2020 во 15:00 часот во Одделението за внатрешни работи Прилеп, 19-годишна девојка од радовишко село пријавила дека во периодот од 26.02. до 02.03.2020 година во семејната куќа во прилепско село нејзиниот свекор (очув на нејзиниот сопруг), Т.Б.(67) извршил обљуба врз неа.

Т.Б бил лишен од слобода и задржан во Одделението за внатрешни работи Прилеп за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

РЕКЛАМА
- Реклами -