22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Конечно убава вест: Единствена заболена од коронавирус во Македонија е излекувана.

Конечно убава вест: Единствена заболена од коронавирус во Македонија е излекувана.

Translate (Eng):[gtranslate]

Контролниот тест на единствената пациентка заболена од коронавирус во Македонија, денеска бил негативен, соопштија од министерството за здравство.

„Тоа значи дека опаѓа нејзината инфективност, но согласно процедурата, истиот ќе биде повторен по 48 часа“, велат од Министерството.

Министерството за здравство денеска соопшти дека контролниот тест на единствената пациентка заболена од коронавирус во земјава денеска бил негативен.

РЕКЛАМА

На тест за корона била негативна и нејзината ќерка, со која заболената е во контакт.

- Реклами -