7.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаОхрид станува град на хуманоста: ''Power Production'' ви нуди бесплатно снимање и...

Охрид станува град на хуманоста: ”Power Production” ви нуди бесплатно снимање и сликање за вашата свадба !!

Студиото ”Power Production” од Охрид во сопственост на Џоле Савески, и покрај закажаните ангажмани за сликање и снимање за 2020 година се одлучи на еден голем хуман потег, а тоа е бесплатно снимање и сликање за вашата свадба за социјално ранливите категории.

Кога се поставуваше темелот на целата оваа идеја, ние како професионален тим се одлучивме овој чекор да го направиме бидеќи живееме во услови кога голем дел од населението во нашата држава се наоѓа на прагот на сиромаштијата и тоа е една голема пречка младите да се осмелат да направат свадба, едноставно сакаат да ги одбегнат превисоките трошкови за сликање, снимање, музика, хотели и.т.н.

Ние како опшествено одговорна компанија, се залагаме за сите подеднакво и ќе прoдoлжиме да пoмагаме, бидејки тoа е наш интерес и дoлгoрoчна цел. И покрај што работиме со високо квалитетна опрема за снимање и сликање, оваа година одлучивме да не ја обновуваме опремата и дел од парите да ги донираме на болните дечиња во нашата држава.

Фотографија на Power Production.
Power Production Ohrid Contakt: +38971660020

email: [email protected]

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...