6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Во јуни ќе заврши реставрацијата на вечниот дом на Тоше

Во јуни ќе заврши реставрацијата на вечниот дом на Тоше

Translate (Eng):[gtranslate]

Ангелски глас, харизма, насмевка која плени со милост, неодолив шарм, срце полно со хуманост, позитивност, очи сјајни како ѕвезди, емотивност пренесена во песните… тешко може со зборови да се опише големината и убавината на нашиот Тоше Проески.

Нашата непреболена музичка ѕвезда зрачеше со хуманост и човечност, но и со скромност, па речиси никогаш не зборуваше јавно за своите добри дела. Тој само ќе речеше: „Блажена е душата што дава“ и даваше без да бара ништо за возврат. Многу од хуманите дела на Тоше се дознаа по неговото заминување во октомври 2007 година, а некои, можеби никогаш нема да ги дознаеме.

Никогаш нема да ги заборавиме неговите зборови „Ве сакам сите“, зашто ние навистина ја чувствувавме неговата љубов, дури и кога бевме публика пред малите екрани.

РЕКЛАМА

Имено, поволното време максимално се користи за реставрација на вечниот дом на македонската поп икона Тоше Проески во Крушево.

Изведувач на проектот е „Енергоинвест“ од Скопје а оттаму порачаа дека најдоцна до месец јуни се очекува објектот да биде комплетно готов.

фокус

- Реклами -