4.9 C
Ohrid
недела, декември 10, 2023
ПочетнаМакедонијаПавле Богоевски до ВМРО: Пак ќе ве бутнеме, (не)драги националистчиња !!!

Павле Богоевски до ВМРО: Пак ќе ве бутнеме, (не)драги националистчиња !!!

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објави дека ги имаат потребните потписи за ново парламентарно мнозинство, се огласи граѓанскиот активист и поранешен пратеник, Павле Богоевски.
Тој кратко прокоментира дека „борбата продолжува“

-Пак ќе ве бутнеме, (не)драги националистчиња. Борбата продолжува, друштво!!!, стои во објавата.

Христијан Мицкоски објави фотографија, на која може да се види дека кон досега опозицискиот блок се приклучува и Беса, со тројца пратеници.

spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Перо Антиќ активно учествува во предизборната кампања на Вучиќ

Перо Антиќ веќе некое време објавува фотографии и видеа на неговите профили од политичкиот ангажман Во Србија идната недела ќе се одржат избори, а во...

Истиот лек во Германија е 310, а во Македонија 970 денари!

Ова е лекот Ко Росвера од 20 мг и 10 мг. Го препишуваат главно кардиолозите, а служи за одржување на ниско ниво на холестеротот...

Бил Гејтс: Интернетот помогна „лудите“ луѓе да се најдат едни со други

Мултимилијардерот Бил Гејтс изјави дека првично мислел дека Интернетот ќе го направи светот позаснован на факти, дека ќе стане рационален, но дека подоцна сфатил...

Османи: Следната мисија на ДУИ е претседател на државата

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи денеска во изјава за медиумите рече дека следната мисија на ДУИ е претседател, бидејќи тоа е единствената функција која...