7.5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСе удави десет годишно девојче во река во Чашка

Се удави десет годишно девојче во река во Чашка

Десетгодишно девојче се удави во река во село Бањица, општина Чашка. Девојчето вчера било пријавено за исчезнато, а неговото тело било пронајдено утрово.

„По вчерашното исчезнување во село Бањица, околу 9 часот, на малата десетгодишна Ешуриме Беќирова во надојдените матни води на Мала Река и вчерашното целодневно напорно пребарување, утрово е пронајдена под селото. Голема загуба за граѓаните на општина Чашка, училиштето ‘Тодор Јанев’ во населба Чашка, семејството Беќирови и сите нас. Сочувство до семејството“, напиша градоначалникот на Чашка, Горан Стојановски, на „Фејсбук“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски ги повика Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство.

ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување ВМРО-ДПМНЕ ги покани Апасиев и Димитриевски на обединување за македонско национално единство. Повкиот го упати лично...

Мицкоски до Ковачевски: Со вас Македонија нема европска иднина, со Артан и Али заглавивте во калта на вашите ситни интереси и среброљубие

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржа митинг и во Берово, каде пред присутните се обрати и претседателот Христијан Мицкоски, кој му одговори на Димитар Ковачевски кој во...

Бисера: До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава.

До 2028 нови 194 километри безбедни и модерни автопати и реконструкција на 950 киломерти патишта низ целата држава. Ги впишавме македонските патишта во мапата на...

Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со СДСМ

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната...