19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаСветКинезите измислија нова забава: Фрлање свињи со банџи.

Кинезите измислија нова забава: Фрлање свињи со банџи.

Нова атракција во еден кинески тематски парк, предизвикала бес кај јавноста, бидејќи е крајно несекојдневна и сурова.

Имено, на социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како Кинезите фрлаат свиња од банџи од платформа висока 70 метри.

На видеото се слуша како свињата вреска, додека ја фрлаат во провалија. Околу платформата се слуша навивање и смеење.

Снимката потоа продолжува со сцена каде се гледа дека животното лежи речиси без свест, а потоа го влечат. Со овој потег официјално е отворена платформата за банџи скокање.

Видеото брзо се прошири на социјалните мрежи, но не баш од добри причини. Многумина ги осудиле челниците на забавниот парк поради нехуманото третирање на свињата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...