14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Шекеринска: Имам добра и лоша вест, лошата е опасноста од коронавирусот, а...

Шекеринска: Имам добра и лоша вест, лошата е опасноста од коронавирусот, а добрата е – Македонија ќе влезе во Нато на 17 март

Translate (Eng):[gtranslate]

Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска објави дека преку видеоврска ќе заседава шпанскиот Сенат и ќе гласа за протоколот за НАТО.

– Во целиот стрес со вирусот и една добра вест: И покрај редуцираните активности Сенатот на Шпанија одлучи на 17 март да одржи пленарна седница со единствена точка на дневен ред: Ратификација на Пристапниот протокол за членство на С. Македонија во НАТО! Благодариме Шпанија!- објави Шекеринска на Фејсбук.

Претходно шпанскиот Сенат ги откажа седниците поради коронавирусот во оваа земја.

РЕКЛАМА
- Реклами -