28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Забава Ceкcи девојка од Пехчево има четири пати повеќе следачи од жителите во...

Ceкcи девојка од Пехчево има четири пати повеќе следачи од жителите во градот

Translate (Eng):[gtranslate]

Сара или devojkata_od_pehcevo како што е потпишана на својот инстаграм профил е нова блогерка во Македонија.
Девојката од Пехчево или Сара за брзо време успеа да собере четири пати повеќе следачи одколку жители во градот кој живее.

Нејзиниот инстаграм профил го следат околу 11 илјади следбеници од Македонија кафе што секој ден изненадува со некоја жешка фотографија на која има број на лајкови колку жителите во Пехчево.

РЕКЛАМА

На последниот попис бројот изнесуваше околу 2500 жители а сега сме останати околу четворица низ смеа ни кажа Сара. Таа има и свој блог каде постојано споделува новости на нејзината фејсбук страница Sara Avramova на која има 13.000 поддржувачи.

 

Превземено од https://thenewzupdate.com/

- Реклами -