20.2 C
Ohrid
вторник, јуни 18, 2024
ПочетнаЗабаваМакедонската пејачка Ирена: Ако ви се паднам јас место паричката, има цел...

Македонската пејачка Ирена: Ако ви се паднам јас место паричката, има цел живот…

Нашата позната пејачка Ирена Спасовска, на фолк сцената опстојува околу две децении.

Нејзините почетоци беа со тогаш брачниот пар Андријана и Горан Алачки. Дуото се викаше Андријана и Ирена. Подоцна, Андријана влезе во водителските води, а Ирена продолжи со соло, пејачка кариера..

Во последните неколку години, Ирена Спасовска е особено актуелна на социјалните мрежи, каде поставува фотографии од своите настапи, но и од своте патувања, а богами и не се срами да го покаже нејзиното тело…


Ирена вчера на стори објави слики од лепчето кое за Божик сама го месела.Таа притоа рече:

„Многу ги сакам празниците кои во себе содржат некој ритуал како што е Божиќ кога се врти паричка и со нетрпение се чека моментот кај кого ке се падне паричката.

За овој празник секогаш сакам сама да го замесам лепчето и морам да се пофалам дека секогаш одлично ми излегува, пренесува kliknime.online.

Мене секој ден ми е посебна прилика и се заблагодарувам на Господ што сум здрава и жива и јас и мојата ќерка и лу]ето околу мене што ги сакам, дури и оние што мене не ме сакаат.

Ирена во текот на месењето на лепчето упати и една порака:

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Градоначалникот Пецаков оствари средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер

Денес во просториите на Општина Охрид, градоначалникот Кирил Пецаков оствари срдечна средба со американската амбасадрока Н.Е. Анџела Агелер која беше придружувана од тим на...

Медицинска сестра од ОНКОЛОГИЈА осудена на 2 години затвор !!!

🔴 ⚖️ Медицинската сестра од Клиниката за онкологија Амела Османовиќ е осудена на казна затвор од две години, затоа што од Клиниката во три...

Познатиот македонски актер станува министер

Познатиот актер Зоран Љутков ќе биде нов министер за култура и туризам. Ова вчера го соопшти лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за состав на...

Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно од најскапите...

Нашиот валандовчанец Д-р Даниел Кировски пристигна на пуст остров среде океанот, на Филипини, како дел од екипата која два месеци ќе го снима едно...