17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЕкс градоначалникот Саша Богдановиќ ќе стане татко (ФОТО)

Екс градоначалникот Саша Богдановиќ ќе стане татко (ФОТО)

Поранешниот градoначалник на општина Центар, Саша Богдановиќ, на Бадник објави дека чекаат принова со сопругата Јелена која е бремена.

На фотографиите јасно се гледа дека неговата сопруга е во поодмината бременост, а честитки почнаа да пристигнуваат од сите страни.

Слава на Бога на висините, на земјата мир, меѓу луѓето добра волја“, вели Саша.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...