19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаUncategorized @mkНасилство во домот на Карлеуша за Бадник: Душко прво ја плукнал...

Насилство во домот на Карлеуша за Бадник: Душко прво ја плукнал па и залепил шлаканица на Јелена.

Јелена Карлеуша го пријавила својот сопруг Душко Тошиќ за семејно насилство вчера вечер некаде по полноќ.

Имено пејачката до пријавила фудбалерот дека прво ја плукнал па и удрил шлаканица. Потоа одбила било каква медицинска помош, а полицијата од „Савски венец“ веднаш се упатила на нивната домашна адреса.

Ова не е прв пат Јелена да го пријавува Душко за насилство, пред две години го пријави како психички ја малтетирал и во една караница и ја свиткал раката. Пејачката подоцна се предомислила и решила да не го гони кривично.

Службениците од полициската станица Савски Венац брифираат дека Карлеуша одбила да појде со нив и да даде исказ за инцидентот.
.

И покрај тоа, дежурниот началник наложил информативен разговор со Тошиќ, но и со луѓето кои биле сведоци на немилиот настан, за да конечно одлучи дали ќе биде покрената постапка за семејно насилство.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...