14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Поради коронавирусот „Тотал ТВ“ бесплатно ги отвори дополнителните канали за своите претплатници

Поради коронавирусот „Тотал ТВ“ бесплатно ги отвори дополнителните канали за своите претплатници

Translate (Eng):[gtranslate]

МАКЕДОНИЈА„Тотал ТВ“ бесплатно ги отвори дополнителните канали за своите претплатнициОбјавено пред 3 часа – 13 март, 2020Од Макфакс

Кабелскиот оператор „Тотал ТВ“ денес ги израдува своите претплатници со известувањето за бесплатно отворање на сите дополнителни канали.

„Вообичаено ова го правиме во убави моменти, меѓутоа ние сме тука за вас и во лошите мигови. Свесни сме колкав стрес и промени во животните навики носи вонредната состојба поради епидемијата на вирусот корона. И знаеме дека и покрај другите препорачани начини на превенција, повеќето луѓе ќе поминуваат поголем дел од времето дома со семејството најчесто пред телевизорот. Од таа причина како компанија која навистина се грижи за граѓаните и со желба барем малку да се олесни ваквата ситуација во којашто сме сите заедно, решивме до 4 мај да ги отвориме дополнителните канали и да ви ги понудиме најразличните содржини“.

РЕКЛАМА

Опуштете се, смејте се со програмата што ја сакате и останете безбедни“, стои во известувањето од „Тотал ТВ“.

Makfax.

 

- Реклами -