5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Свет Американскиот претседател Доналд Трамп е тестиран за коронавирусот, а резултатите ќе бидат...

Американскиот претседател Доналд Трамп е тестиран за коронавирусот, а резултатите ќе бидат познати за еден ден или два, јави Си-Ен-Ен.

Translate (Eng):[gtranslate]

Американскиот претседател Доналд Трамп е тестиран за коронавирусот, а резултатите ќе бидат познати за еден ден или два, јави Си-Ен-Ен.
Трамп се ракуваше со голем број на луѓе во текот на неделата на прес-конференција, спротивно на санитарните препораки.
Белата куќа соопшти денеска дека ќе ја мери температурата на „сите во близок контакт“ со американскиот претседател Доналд Трамп и потпретседателот Мајк Пенс како мерка на претпазливост против ширењето на Ковид-19.

РЕКЛАМА
- Реклами -