14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Косово ја затвори границата со Македонија

Косово ја затвори границата со Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

Косово ја затвори границата со Македонија, се пропуштаат само лицата со косовско државјанство. Оваа одлука е донесена од косовската влада како мерка на претпазливост против коронавирусот.

Границата е затворена освен за влез на косовски државјани и проток на стока. Ќе работи само граничниот премин Блаце.

Во Косово има тројца заразени од коронавирусот, а вкупно се тестирани 140 лица.

РЕКЛАМА
- Реклами -