5 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаСветСлучајност ? Корона Вирусот точно опишан во роман од 1981 година со...

Случајност ? Корона Вирусот точно опишан во роман од 1981 година со кодно име Вухан 400-

Корона вирусот е точно опишан во романот “Очите на темнината” на Дин Кунтз. Ништо немаше да биде чудно ако романот не беше издаден од печат во далечната 1981.
На неколку страни авторот опишува дека човештвото ќе се соочи со епидемија предизвикана од вирус кој ги напаѓа дишните патишта. Според книгата вирусот со кодно име Вухан 400 е вештачки создаден вирус и служи како биолошко оружје.

Точниот опис на вирусот во книгата на Дин Кунтз

Во една друга книга од авторката Силвија Браун издадена од печат во 2008 точно се опишува корона вирусот и неговата пандемија. Во книгата се наведува точната година -2020 и дека вирусот ќе додје од никаде ќе предизвика епидемија и сам ќе исчезне за пак да се појави после една година па ќе исчезне . Никој нема да знае како дошол и исто така како мистериозно ќе исчезне.

Книгата на Силвија Браун – Крајот на деновите на човештвото

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...