7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Корона бизнис: 700 денари за медицински ракавици во кумановски маркет

Корона бизнис: 700 денари за медицински ракавици во кумановски маркет

Translate (Eng):[gtranslate]

По цена од 700 денари маркет од Куманово продава медицински ракавици, реагираше читател кој до редакцијата на Кумановски Муабети испрати и фотографија од фискалната сметка.

Лицето кое ги испрати фотографиите, тврди дека претходно цената на ваква кутија чинела 180 денари, но сега истата е 700.

kumanovo denes

РЕКЛАМА
- Реклами -