5.7 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија (ФОТО) Составена првата коронавирус мапа за Македонија – детали за сите позитивни

(ФОТО) Составена првата коронавирус мапа за Македонија – детали за сите позитивни

Translate (Eng):[gtranslate]

Изработена е првата мапа за корона вирусот во Македонија, истата е дело на компанијата ГДИ, која се бави со софтверски решенија и геонформациски системи.

На мапата детално може да се види од кои места доаѓаат заболените, како и нивниот пол. Исто така на мапата може да проверите и кој ден колку нови позитивни има од корона вирусот.

Можеби и она што најмногу го привлече вниманието е можноста да се видат годините на позитивните од корона вирусот.

РЕКЛАМА


Информациите се ажурираат дневно и сите информации се од официјални извори.https://gdi-sk.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0z7GYPBxP0O0jgno0matkPKMJtYuKASqbLG6nHDjUm5kR-Z_tDdEoIvvQ#/2096bd4b051b42948ac3f5747e80c3a5

- Реклами -