6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Спорт Тестирал позитивен на Корона и наместо самоизолација си продолжил со маалски фудбал

Тестирал позитивен на Корона и наместо самоизолација си продолжил со маалски фудбал

Translate (Eng):[gtranslate]

Откако Калум Хадсон-Одои беше позитивен на коронавирусот, на сите фудбалери на Челси им беше наредено следните 14 дена да ги поминат во самоизолација, но младиот Мејсон Маунт не ја почитуваше таа одлука.

Маунт е снимен како игра фудбал на еден од локалните фудбалски терени во Лондон. Анлиските медиуми објавија дека во Челси полудеа поради неосвесниот потег на младиот 21-годишен фудбалер и веднаш го казнија парично, а дго очекува и нова казна од тренерот Френк Лампард.

Заедно со Маунт фудбал играше и играчот на Вест Хех, Деклан Рајс, но тој нема да биде казнет бидејќи не се наоѓа во самоизолација.

РЕКЛАМА

– Пристигнаа со автомобил кој го возеше Маунт. Играа фудбал пет на пет или шест на шест. Не видов дека користеа некаква заштита. Когатргнав кон својот автомобил си помислив: Застани, во јавноста е соиграч на заразен фудбалер. Верувам дека нивните клубови се во паника поради овој потег – изјави сведок за „Мирор“.

 

image -Facebook

- Реклами -