14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Авионот што слета со Македонски патници од Брисел, неколку од нив се...

Авионот што слета со Македонски патници од Брисел, неколку од нив се со сиптоми на коронавирус

Translate (Eng):[gtranslate]

Патници што дошле со авион од Брисел мора да останат „заробени“ на аеродромот додека не се добијат резултатите од тестирањето на корона вирус на неколку од нив кои покажале симптоми на грип.

Ова го соопшти вечерва на прес конференција министерот Венко Филипче кој се огради дека можеби станува збор за обичен грип но состојбата на патниците мора да се провери, пред да можат останатите да си заминат од аеродромот.

РЕКЛАМА
- Реклами -