4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Во време на светска пандемија медицински персонал од Македонија, сами си изработуваат...

Во време на светска пандемија медицински персонал од Македонија, сами си изработуваат заштитни маски

Translate (Eng):[gtranslate]

Медицинскиот персонал во Македонија се принудени сами да си изработуваат заштитни маски во време на светска пандемија.

Доверливи извори за сигнал мк, велат дека креативноста на медицинскиот персонал во македонските болници оди дотаму, што за изработување на маските користат суви влажни марамици и разни видови ткаенина. Истите се жалат дека маските се крајно неудобни и е дискутабилно дали воопшто успеваат да го заштитат медицинскиот персонал од заразата.

сигнал.мк

РЕКЛАМА
- Реклами -