13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВо време на светска пандемија медицински персонал од Македонија, сами си изработуваат...

Во време на светска пандемија медицински персонал од Македонија, сами си изработуваат заштитни маски

Медицинскиот персонал во Македонија се принудени сами да си изработуваат заштитни маски во време на светска пандемија.

Доверливи извори за сигнал мк, велат дека креативноста на медицинскиот персонал во македонските болници оди дотаму, што за изработување на маските користат суви влажни марамици и разни видови ткаенина. Истите се жалат дека маските се крајно неудобни и е дискутабилно дали воопшто успеваат да го заштитат медицинскиот персонал од заразата.

сигнал.мк

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...