1.7 C
Ohrid
четврток, јануари 20, 2022
Почетна Македонија Коронавирусот не може да ја нападне Шутка, Не се плашиме тоа е...

Коронавирусот не може да ја нападне Шутка, Не се плашиме тоа е само обичен грип.

Translate (Eng):[gtranslate]

Жителите на Шуто Оризари се безгрижни околу состојбата со коронавирусот. 24 вести јавува дека во оваа скопска населба не се почитуваат препораките и мерките на Владата за спречување на ширењето на Жителите на Шуто Оризари се безгрижни околу состојбата со коронавирусот. 24 вести јавува дека во оваа скопска населба не се почитуваат препораките и мерките на Владата за заштита од коронавирусот.

-Не знаеме што е тоа коронавирус. Овде не постои коронавирус во Шутка. Тоа е една болест како и сите што доаѓаат, но досега фала богу немаме ништо во Шутка, вели еден од граѓаните.

Други, пак, велат дека станува збор за обичен вирус, но и посочуваат дека во таа населба има повратници од Италија.

РЕКЛАМА

– Никој не се плаши овде во Шутка, вели друг жител на оваа скопска населба.