10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Ад Макпетрол со вредна донација кон државата, со 3.200.000,00 милиони денари.

Ад Макпетрол со вредна донација кон државата, со 3.200.000,00 милиони денари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Макпетрол АД со донација на соодветна медицинска опрема во вредност од 3.200.000,00 денари за Министерството за здравство

Почитувани,

Земајќи предвид дека нашата, како и повеќето земји во Европа и Светот, се соочува со последиците од пандемијата со новиот Корона вирус, „КОВИД-19“, Макпетрол АД како општествено одговорна компанија одлучи да донира соодветна медицинска опрема во вредност од 3.200.000,00 денари на Министерството за здравство на Република Северна Македонија.

РЕКЛАМА

Ова е време кога е потребна солидарност и поддршка. Во борбата против вирусот „КОВИД-19“ не можеме да се бориме како индивидуи, туку, заедно како општество.

Дополнително, уште еднаш сакаме да апелираме до граѓаните да ги почитуваат мерките за заштита донесени од Владата, Министерството за здравство, како и од Светската здравствена организација.

Останете дома и придонесете, заштитете се себеси и оние кои ги сакате!

Макпетрол АД е целосно подготвен и е на располагање за соработка со сите државни институции во борба против вирусот „КОВИД-19“.

Јавното здравје е заедничка одговорност!

Со почит,
Макпетрол АД

- Реклами -