5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Бројот на заболени со коронавирус расте: 45 годишна жена од Гостивар која...

Бројот на заболени со коронавирус расте: 45 годишна жена од Гостивар која допатувала од Германија е позитивна на тестот.

Translate (Eng):[gtranslate]

45-годинишна жена, која допатувала од Германија е првиот потврден случај на заболен од корона вирус Ковид 19 во Гостивар, потврдуваат за ТВ21 од болницата во Гостивар.

Оваа информација треба да биде потврдена и од министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата закажана за 18 часот.

Претходно во 17 часот е закажана седница на Владата.

РЕКЛАМА

Бројката на заразени со коронавирусот сега е 43 заразени.

тв21

- Реклами -