22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДр Илбер Кокале,педијатар - Драматично ја примив веста дека сум позитивен...

Др Илбер Кокале,педијатар – Драматично ја примив веста дека сум позитивен на Ковид19

Два дена после сомнителниот случај почнав да имам лесно покачена температура, главоболки и малаксаност. Имајќи ги предвид симптомите, самоволно се одлучив да направам тест за актуелниот вирус“, објаснува за Педијатар.мк д-р Илбер Кокале, педијатар од Дебар и еден од новозаразените со Ковид-19 во нашата земја.

Д-р Кокале во интервју за Педијатар.мк раскажува кога се посомневал дека може да е заразен со новиот коронавирус, каков е текот на болеста, како се чувствува во моментот и што им порачува на своите колеги во

борбата против Ковид-19.

Д-р Кокале, исто така, има и препораки до родителите околу мерките кои треба да ги преземат за да ги заштитат своите деца од коронавирусот.

Прочитајте го целосното интервју во Педијатар

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...