9.7 C
Ohrid
среда, февруари 24, 2021
Почетна Здравје и убавина Признание за македонските херои кои деноноќно се борат со вирусот

Признание за македонските херои кои деноноќно се борат со вирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче денеска им даде јавно признание на вработените од Институтот за јавно здравје.

-Ова се моите колеги од Институтот за јавно здравје, авторизираната лабораторија во која се изработуваат тестовите за коронавирус. Ова се хероите кои деноноќно се на своите работни места. Тие се таму, а вие седете дома. Да го спречиме ширењето на вирусот и да им помогнеме полесно да го надминат овој исклучително тежок период, порача министерот на фејсбук.

РЕКЛАМА
- Реклами -