6.7 C
Ohrid
недела, февруари 28, 2021
Почетна Македонија Дали во Македонија се спрема монтажна болница??-Се руши “Медицинар”, се ослободува простор...

Дали во Македонија се спрема монтажна болница??-Се руши “Медицинар”, се ослободува простор околу Инфективната клиника

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот Петре Шилегов вечерва објави дека екипи на градот го рушат “Медицинар”, кој се наоѓа во близина на Инфективната клиника.

-Го рушиме Медицинар во Клинички центар за потребите на просторот околу Инфективна клиника. Го помагаме Министерството за здравство и Клиничкиот центар, напиша Шилефов на фејсбук.

“Медицинар” во минатото беше студентски дом, но со години во овие бараки не се вселуваа студенти поради лошите услови.

РЕКЛАМА

фокус

- Реклами -