7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија 100-те евра што требаше Шилегов да ги даде за седење дома, ги...

100-те евра што требаше Шилегов да ги даде за седење дома, ги доби син на пратеничка од СДСМ.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пред неколку дена Град Скопје објави дека ќе ги наградува граѓаните кои ги почитуваат препораките за седење дома како мерка пpoтив ширeње на kopонавирусот. На твитер профилот на Градот имаше објавено дека избираат најдобра фотографија на тема „Скопје дома“

Наградата беше доделена денес, а победник на конкурсот на Шилегов е синот на неговата сопартијка и пратеник од СДСМ во Собрание Татјана Прентовиќ.

РЕКЛАМА

За 100 евра ли им дојде па и наградните игри почнаа да си ги местат?

Infomax

- Реклами -