10 C
Ohrid
вторник, април 13, 2021
Почетна Македонија Коронавирусот ја зеде и првата жртва во Македонија, алармот е вклучен внимавајте...

Коронавирусот ја зеде и првата жртва во Македонија, алармот е вклучен внимавајте…

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Македонија го имаме и првиот смртен случај од коронавирсот кој посмртно во Куманово беше дијагностициран доцна синоќа, изјави министерот за здравство Венко Филипче.

Се работи за жена која имала 57 години. Навремено биле земени теста и покажале негативен резултат, но и покрај тоа таа била третирана во изолација,  тој период на хоспитализација траел една недела и брис бил повторно земен после констатација на смррта и тој бил позитивен. Бил земен заради наглото влошување на состојбата нетипично за друга болест.

РЕКЛАМА
- Реклами -