6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Реакција -Сопственикот на "Карпош"вирусот го добил од друго лице, а не во...

Реакција -Сопственикот на “Карпош”вирусот го добил од друго лице, а не во Бугарија на зимовање

Translate (Eng):[gtranslate]

Семејството на сопственикот на фабриката „Карпош“, Крие Стефанов, ги демантира информациите дека тој се заразил со коронавирусот на зимување во Бугарија. Од таму велат дека тој вирусот го добил од лице од Скопје кое претходно било во странство и е позитивно на коронавирусот.

Стефанов е 10 дена во кратантин, а не одел ниту на работа претходно.

Стефанов и семејството реагираат за објавите во кој се пренесени информациите кои кои се објавуваат на Фејсбук. Демантираат дека тој патувал во Бугарија, а потоа отишол на работа наместо во самоизолација.

РЕКЛАМА
- Реклами -