8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонија14-дневниот карантин истече, вработените на кожно ќе мора да се вратат на...

14-дневниот карантин истече, вработените на кожно ќе мора да се вратат на работа.

Вработените од Клиниката за кожни болести, кои беа ставени во карантин откако беше потврдена заразата со корна вирус кај поранешната директорка Нина Цаца Билјановска.

Како што информира министерот за здаравство, Венко Филипче, кај вработените од Кожната клиника истечени се 14 дена, колку што тие беа во карантин по што кај нив ќе биде извршени завршното тестирање по кое ќе се покаже дали тие ќе може да се вратат на своите работни места.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...