14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Со аплаузи и браво за министерот, ништо не правиме: Еве како Бугарија...

Со аплаузи и браво за министерот, ништо не правиме: Еве како Бугарија се справува со вирусот !!

Translate (Eng):[gtranslate]

❗❗САМО АПЛАУЗИ НЕ ПОМАГААТ❗❗
ЕВЕ КАКО БУГАРИЈА СЕ БОРАТ СО COVID-19. ДОНАЦИИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 3 ДЕНA:
1.Банката за развoj – 200 000 лв
2.Бугарски енергетски холдинг 200 000 лв.
3.Гранд хотел Софија “обезбеди кетеринг за карантинирани пациенти
4.Пратеникот Пејевски(скандална личност) донира на 11 респиратори, 1000 заштитни костуми и средства за скоро 500 илјади лева
5.Теленор 200 илјади лева,
6. Унииредит Булбанк обезбеди 100 илјади лева.
7.Фондацијата Америка за Бугарија донираше 100 илјади лева.
8. Пратеникот Веселин Марешки, донираше 30 000 лева.
9.Кампањата #заДоброто среу КОРОНА (Донациите беа собрани од над 900 лица и деловни субјекти).
10. OLYMP – Заштитна опрема EOOD донираше заштитна опрема за лекарите.
Донацијата на производителот на опрема за лична заштита „ОЛИМП – Опрема за безбедност“ ДОО е во вкупна вредност од 3 492,00 лева.
10. Шлемот за лекарите ја донираше Стоматолошкиот сојуз
11. Метрополитен медицински колеџ на БЛС обезбеди термометри и бактерицидни ламби во болницата.
12. Извршниот директор на Пирогов, проф. Асен Балтов донираше 10 000 лева на медицинската установа што ја води
13.Кирил Домисчиев сопственик на лудогорец 100 кутии хлорофинов фосфат кој е доволно да се излекиваат 300 пациенти и 5000 теста за COVID-19
👏👏👏

КАЈ НАС НЕКОЈ ОСВЕН ОРКА ХОЛДИНГ,МАКПЕТРОЛ,АЛКАЛОИД И ФAБРИКАТА ЗА МАСКИ ВО ПРИЛЕП ДА СЛУШНАВТЕ ДА ДАДЕ И ПОНУДИ НЕШТО???

РЕКЛАМА
- Реклами -