Коронавирусот ја зеде и третата жртва во Македонија, Владата ги засилува мерките !!!

Жената од Дебар која имаше хронично заболување и беше приклучена на мсшина за респираторно дишење е новата жртва на коронавирусот во земјава. Вкупната бројка на заболени од Ковид-19 до денес се искачи на 177, а за спречување на ширењето на вирусот Владата забранува движење и за време на викендите за сите граѓани, од 16 часот до 05 часот.

Во изминатите 24 часа во државста регистрирани се 29 нови случаи позитивни на коронавирус, со што вкупната бројка на заболени од Ковид-19 се 177 лица, а досега се тестирани над 1.000 лица.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here