13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаМакедонијаДуото Тања и Мики Тра Ла Ла бесплатно им пеат на матуранти...

Дуото Тања и Мики Тра Ла Ла бесплатно им пеат на матуранти од социјално загрозени семејства во Кавадарци!

Кавадаречкото музичко дуо Тања и Мики Тра Ла Ла и годинава ќе ги израдува матураните од Тиквешијата со бесплатни настапи, но и со донирање на хонорари на матуранти од семејства од социјален ризик, со цел да си купат свечена гардероба за прославата.

Музичарите кои се сопружници, веќе втора година по ред продолжуваат со оваа хумана мисија, на која се сетиле лани, кога биле ангажирани да им пеат на матурската забава на десеттина матуранти на самохрани родители, а тоа го направиле без хонорар, сакајќи да им ја разубават вечерта.
Од оние матурски забави, за кои добиле хонорар, истиот им го донирале на матуранти, а со средствата тие си купиле свечена гардероба од кавадаречки бутици.
Извор:FOKUS

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...