6.9 C
Ohrid
петок, април 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЕден убиен во пукањето во Капиштец

Еден убиен во пукањето во Капиштец

Во пукањето утрово кај Млечен ресторан во скопски Капиштец има една жртва. Како што дознава MKD.MK, едно лице е убиено. Од Министерството за внатрешни работи најавени се детели за пукањето од кое граѓаните се вознемирени утрово. За сега не е познат идентитетот на жртвата.
Полициски екипи веќе се на терен и се работи на откривање на деталите што точно се случило.

Според информациите на МКД.мк, пукотницата се случила пред казино, околу кое има и многу други дуќани, во кои жителите од овој дел на Скопје токму рано наутро одат да ги испазарат секојдневните намирници.

Од МВР велат дека нешто по осум часот било пријавено пукање во близина на Млечниот ресторан и дека полициски екипи се веќе на терен.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...

Се истепале професорки во средно училиште во Битола

Вчера во СВР Битола, 28-годишната Х.Т. од Битола пријавила дека во средно училиште во Битола била физички нападната од нејзината колешка Ј.Н., соопшти МВР. Од...

Се огласи Паљото од Битола: Лажно сум пријавен дека сум пукал со воздушна пушка во бездомно куче од тераса

Зоран Лазаревски – Паљо, познат фитнес тренер и бодибилдер, како и поранешен кандидат за градоначалник на Битола, за „Слободен печат“ вели дека лажно е...

Малолетно момче заедно со неговиот татко натепале полициски службеници со метален предмет !!

Шеесет и четиригодишен кумановец и неговиот малолетен син биле приведени вчера откако со метален предмет нападнале полициски службеници. На 18.04.2024 во 00.35 часот во Куманово,...