22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Свештеници од Велес со молитви и крстена вода се борат против невидливото...

Свештеници од Велес со молитви и крстена вода се борат против невидливото зло, а тоа е Короната !!

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се појавија видеа и фотографии на кои се гледа, како свештени лица од МПЦ качени во камионети служат молитви низ Велес и Кавадарци.

Засега нема официјален став на МПЦ за ваквата пракса, која изненади многумина и предивика лавина од реакциите на граѓаните

РЕКЛАМА
- Реклами -