14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Од коса изработен ликот на Венко Филипче

Од коса изработен ликот на Венко Филипче

Translate (Eng):[gtranslate]

Нејзиното име е Светлана Зуламовска Гроздановска, и таа работи долги годиникако фризер и шминкер во Кривогаштани. Светлана успешно ја работи својата работа, ги исполнува желбите за убав изглед на своите муштерии и секогаш предизвикува насмевки и пријатно чувство.

Од неодамна нејзино хоби е да изработува ликови од коса. И тоа не било какви ликови, туку ликови на познатите пејачи, спортисти, уметници…

Нејзините дела изгледаат толку реалистично и живо, што чиниш можат да прозборат. Нејзиниот салон во кој работи заедно со својата сестра доби дополнителна популарност, а познатите се воодушевени од тоа како изгледаат нивните ликови изработени со коса.

РЕКЛАМА

Најновото дело на Светлана е ликот на познатиот министер  Венко Филипче..

– На човекот кој во овие тешки денови за сите нас е дежурен херој, му направив потрет од коса и му благодарам од срце, напиша Гроздановска.Фотографија на Svetlana Zulamoska Grozdanovska.

Фотографија на Svetlana Zulamoska Grozdanovska.

- Реклами -