14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Смоки и вода за македонските државјани кои ќе слетаат од Берлин пред...

Смоки и вода за македонските државјани кои ќе слетаат од Берлин пред да бидат сместени во карантин

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата објави фотографии од автобусите со кои ќе бидат пречекани и превезени македонските државјани кои ќе допатуваат од Берлин.

Во автобусите има смоки и вода, а од Владата велат дека возилата се дезинфицирани.

Со нив, граѓаните ќе бидат превзени до хотелот Цар Самуил во Струмица, каде ќе бидат сместени во следните 14 дена во задолжителен државен карантин.Фотографија на Влада на Република Северна Македонија.

РЕКЛАМА

- Реклами -