8.9 C
Ohrid
сабота, април 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонија изгуби врвен доктор: Денес не напушти д-р Александар Крстевски – Слиш,...

Македонија изгуби врвен доктор: Денес не напушти д-р Александар Крстевски – Слиш, специјалист по анестезиологија со реаниматологија.

Со голема жалост ве известуваме дека почина нашиот почитуван прим. д-р Александар Крстевски – Слиш, специјалист по анестезиологија со реаниматологија.
Голема беше честа името на прим. д-р Крстевски да биде дел од тимот на Клиничката Болница ,,Аџибадем Систина’’ повеќе од 20 години, од самите почетоци на Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мала Богородица – Систина“.
Неговиот огромен придонес во анестезијата и интензивното лекување, неговата професионалност, храброст и извонредност ќе останат запаметени.

Длабока почит од целиот менаџерски тим на КБ ,,Аџибадем Систина’’ и сите вработени. Вечна му слава!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Маричиќ до тетка Верица: Како ќе растат внуците, така и пензиите ќе растат !!

Меѓународниот секретар на СДСМ и кандидат за пратеник, Бојан Маричиќ, оствари средба со граѓаните пензионери од Изборната единици 1, каде што тој е дел...

Повторно го згрешивме знамето: Македонската армија и се заблагодари на Норвешка со знаме на Исланд

Македонската армија преку Фејсбук и се заблагодари на Норвешка, но го згреши знамето, па го искористи тоа на Исланд. „Моторните возила од Кралството Норвешка веќе...

Рибар во албанскиот дел на Охридското Езеро улови коран тежок 13,2 килограми

Рибарот Ylli Jaçellari во албанскиот дел на Охридското Езеро успеа да улови пастрмка – коран тежок 13,2 килограми. Тој е 45-годишен лиценциран риболовец од Уденишт,...

Боки 13 тврди дека Камчев и Русковска знаат каде е милионот од Луи Витон торбата од „Рекет“

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 денес на прес-конференција пред Основниот кривичен суд Скопје рече дека бара фер, а не хистерична и...