13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаUncategorized @mkВо несреќата кај превојот „Ѓавато“, загина 57-годишна ресенчанка. Во несреќата се повредени...

Во несреќата кај превојот „Ѓавато“, загина 57-годишна ресенчанка. Во несреќата се повредени уште две лица

Во несреќата кај превојот „Ѓавато“, загина 57-годишна ресенчанка. Во несреќата се повредени уште две лица, од кои едното е сопатник на починатата, а второто е возачот на возило кое учествувало во сообраќајката.

Загинатата жена со иницијали И.А. го управувала возилото „сеат“ кое се судрило со „мерцедес“, управуван од 52-годишниот возач С.Ј. Таа починала на лице место

„Смртта ја констатирал доктор од Итна медицинска помош. Сопатникот на возилото ‘сеат’ и возачот на ‘мерцедес’ се здобиле со лесни телесни повреди“, велат од МВР за „Макфакс“.

Увидот го извршила увидната екипа на СВР Битола.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...