27.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија Армијата започна да ги обезбедува државните карантини во Македонија.

Армијата започна да ги обезбедува државните карантини во Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

Армијата на Македонија, поточно воената полиција од саботата се вклучи во обезбедување на објектите кои се одредени за државен карантин.

-Се грижиме за спроведување на соодветниот режим и пропишаните протоколи во дел од сместувачките објекти одредени за карантин на граѓаните кои се прифаќаат од странство. Одговорно однесување за справување со заканата, напишаа од АРМ.

РЕКЛАМА
- Реклами -