7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Македонското знаме свечено ќе биде подигнато во Брисел и Норфолк за добредојде...

Македонското знаме свечено ќе биде подигнато во Брисел и Норфолк за добредојде во НАТО

Translate (Eng):[gtranslate]

Церемонијата на подигнување на знамето ќе се одржи истовремено во седиштето на Здружената команда за операции (Шејп –Монс) и во седиштето на Здружената команда на НАТО за трансформации во Норфолк, Вирџинија.

Свеченото подигнување на знамето предвидено е да се одржи во 15 часот, на кое е предвидено кусо обраќање  на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг и претставник на Делегацијата на Македонија во НАТО, но без присуство на медиуми.

Настанот во седиштето на НАТО ќе биде емитуван во живо на веб страницата на НАТО.

РЕКЛАМА
- Реклами -